Šperky si pred odchodom z domu nasadzujte ako posledné a pri návrate domov si ich ako prvé skladajte dolu.

 

Kovové šperky

z chirurgickej ocele sú pevné, odolné a vhodné na každodenné nosenie.

Čistá voda ani bežný pot im neublížia. Vyvarujte sa však ich kontaktu s termálnou vodou, tá šperk začernie. Morská voda či chlorovaná-bazénová voda štandardne šperkom z chirurgickej ocele nevadí, avšak neodporúčame vám máčať šperky v takýcho vodách. Nosenie šperkov počas kúpania v mori či bazéne je výlučne na vlastné riziko.

Zamedzte kontaktu s chemikáliami. Párfém nikdy neaplikujte priamo na šperk. Vyvarujte sa priamemu kontaktu s tvrdými materiálmi, ktoré by mohli šperk nenávratne poškodiť.

Odporúčame vám šperky nenosiť pri nadmernom potení, napríklad pri športe alebo pri vysokých teplotách.

Mikroškrabance na chirurgickej oceli nie sú vadou ani chybou. Je to prirodzený jav ktorý vzniká pri jej spracovávaní a pri bežnom nosení. Tento jav nie je možné eliminovať. Mikroškrabance sú viditeľné len z blízka a len pod určitým uhlom. Mikroškrabance nie sú dôvodom na reklamáciu tovaru.

Odporúčame vám šperk po každom nosení jemne očistiť od mastnoty, prachu, makeupu atd. Na toto čistenie Vám odporúčame použiť vlhčené utierky určené na bábätká alebo prostriedky na čistenie striebra. Po očištení šperk vyleštite handričkou určenou na šperky či okuliare. Šperky so zlatou či rosegold povrchovou úpravou vám odporúčame skladovať v zipovacích sáčkoch a následne v krabičke. Zabránite tak oxidácii.

 

Korálkové šperky

z dielne Tete-Art sú módnym doplnkom a nemajú rovnaké vlastnosti ako šperky zo zlata, striebra či chirurgickej ocele. Ich výhodou je unikátnosť a atraktívny dizajn.
Šperky Tete-Art sú vyrábané ručne v exkluzívne limitovaných sériách. Každý jeden šperk z našej dielne je umelecký unikát a tak s ním treba i narábať.
Nepretržité nosenie môže šperk zničiť.

Korálkové šperky nie sú vhodné na nosenie počas spánku, sprchovania, športu a iných namáhavých činnostiach. Vyvarujte sa priamemu kontaktu s chemikáliami, parfémom či morskou, bazénovou alebo termálnou vodou, ktoré môžu nenávratne poškodiť lesk a farebný odtieň sklenených korálok a krištáľov.

Swarovski® krištáľ je krehký, pri neopatrnom zaobchádzaní sa môže poškodiť alebo rozbiť. Chráňte šperk pred kontaktom s tvrdými predmetmi.

Japonské sklenené korálky v zlatej a striebornej povrchovej úprave sú pozlátené a postriebrené. Aby ste zachovali krásu týchto koráliek aj po rokoch, je potrebné dbať na to aby ste šperk po každom nosení jemne ale dôkladne očistili. Jemnou handričkou určenou na šperky či okuliare treba šperky preleštiť a zbaviť nečistôt ako je napríklad prach či makeup.

Šperky môžete očistiť aj jemným tekutým mydlom (nie antibakteriálnym) a vlažnou vodou. V žiadnom prípade nepoužívajte kefku či hubku ale len vlastné prsty. Následne šperk opláchnite a osušte handričkou. Na postriebrené a pozlátené korálky v žiadnom prípade nepoužívajte roztoky na čistenie striebra alebo handričky na čistenie striebra – mohli by ste zničiť citlivú postriebrenú vrstvu.

 

Šperky z dielne Tete-Art

odkladajte do šperkovnice, krabičky, hodvábneho čo zamatového vrecúška na to určeného. Najlepšie každý šperk samostatne.
Skladujte ich na suchom mieste mimo dosahu slnečného svetla.
Na čistenie používajte len špeciálne handričky na šperky či jemnú flanelovú látku.
Na šperky nikdy neuplatňujte hrubú silu. Nadmerná záťaž, extrémny ťah, či tlak, môžu vaše šperky nenávratne poškodiť.
Ako korálkové tak aj tie kovové po každom nosení očistite, osušte, preleštite a následne odkladajte, ideálne, do zipovacieho sáčku a v ňom do šperkovnice, krabičky, hodvábneho či zamatového vrecúška na to určeného. Najlepšie každý šperk samostatne.
Skladujte ich na suchom mieste mimo dosahu slnečného svetla a vzduchu. Zamedzíte tak prípadnej oxidácii.
 
 

Oxidácia šperkov

takzvané černanie – zmena farby chirurgickej ocele ( týka sa to aj postriebrených či pozlátených korálok ) s povrchovou úpravou ružového alebo žltého zlata nie je výrobná vada, vo väčšej miere sa vyskytuje časom.

Černanie alebo zmena farby kovu či korálok v oblasti, kde je v kontakte s pokožkou, je spôsobené reakciou zliatiny na kyseliny obsiahnuté v pote osoby. Napríklad povrchová úprava Galvanizácia (spôsob zlátenia), môže niekedy citlivo reagovať na prítomnosť kyslého potu konkrétnej osoby a následnou chemickou reakciou dochádza k vyzrážaniu oxidov (alebo ďalších kovov) na povrchu v podobe tenkého tmavého povlaku (niekedy môže mať hrdzavú farbu).

Intenzita akou komponenty môžu sčernieť závisí od konkrétneho zloženia potu danej osoby. Ďalej na ňu môžu vplývať veci ako očkovanie, užívanie niektorých liekov, určitá kozmetika, zvýšená teplota atď.

Oxidácia – Černanie – zmena farby chirurgickej ocele nie je výrobná vada, a teda nepodlieha reklamácii.
Starajte sa o dôkladne a dôsledne o svoje šperky po každom nosení, vyhnete sa tak nechcenej oxidácii.

 
Šperky z dielne Tete-Art sú vyrábané z antialergických materiálov, takže pravdepodobnosť alergickej reakcie je minimálna. Ak by však napriek tomu došlo k podráždeniu pokožky, neodporúčame výrobok ďalej nosiť.