Šperky si pred odchodom z domu nasadzujte ako posledné a pri návrate domov si ich ako prvé skladajte dolu.

 

Kovové šperky

z chirurgickej ocele sú pevné, odolné a vhodné na každodenné nosenie. Čistá voda ani bežný pot im neublížia. Vyvarujte sa však ich kontaktu s termálnou vodou, morskou vodou, či chlórovanou-bazénovou vodou. Zamedzte kontaktu s chemikáliami. Párfém nikdy neaplikujte priamo na šperk. Vyvarujte sa priamemu kontaktu s tvrdými materiálmi, ktoré by mohli šperk nenávratne poškodiť. Odporúčame vám šperky nenosiť pri nadmernom potení, napríklad pri športe alebo pri vysokých teplotách.
Mikroškrabance na chirurgickej oceli nie sú vadou ani chybou. Je to prirodzený jav ktorý vzniká pri jej spracovávaní a pri bežnom nosení. Tento jav nie je možné ho eliminovať. Mikroškrabance sú viditeľné len z blízka a len pod určitým uhlom. Mikroškrabance nie sú dôvodom na reklamáciu tovaru.
 

Korálkové šperky

z dielne Tete-Art sú módnym doplnkom a nemajú rovnaké vlastnosti ako šperky zo zlata či striebra. Ich výhodou je unikátnosť a atraktívny dizajn.
Šperky Tete-Art sú vyrábané ručne v exkluzívne limitovaných sériách. Každý jeden šperk z našej dielne je umelecký unikát a tak s ním treba i narábať.
Nepretržité nosenie môže šperk zničiť. Korálkové šperky nie sú vhodné na nosenie počas spánku, športu a iných namáhavých činnostiach. Vyvarujte sa priamemu kontaktu s chemikáliami, parfémom či vodou, ktoré môžu nenávratne poškodiť lesk a farebný odtieň sklenených korálok a krištálov.
 

Šperky z dielne Tete-Art

odkladajte do šperkovnice, krabičky, hodvábneho čo zamatového vracúška na to určeného. Najlepšie každý šperk samostatne.
Skladujte ich na suchom mieste mimo dosahu slnečného svetla.
Na čistenie používajte len špeciálne handričky na šperky či jemnú flanelovú látku.
Na šperky nikdy neuplatňujte hrubú silu. Nadmerná záťaž, extrémny ťah, či tlak, môžu vaše šperky nenávratne poškodiť.
 
Šperky z dielne Tete-Art sú vyrábané z antialergických materiálov, takže pravdepodobnosť alergickej reakcie je minimálna. Ak by však napriek tomu došlo k podráždeniu pokožky, neodporúčame výrobok ďalej nosiť.