Aký štýl je Smart Casual?

Viete aký je to štýl Smart Casual?

Dnes si rozoberieme pánsku časť tohto štýlu.

Opísať tento štýl je možno trochu ťažšie ako ho vidieť. Mnohí z nás sa s ním však stretávajú často.

Základom štýlu smart casual nie je až tak samotný výzor ako pocit vychádzajúci zo slobody, že máte pri obliekaní sa voľnú ruku, ktorá ide v ruke s rukou s dobou v ktorej žijeme. V minulosti nám totižto oblečenie diktovalo naše povolanie a postavenie.

Súčastná moderná doba je viac otvorená experimentovaniu s vašim individuálnym štýlom a zostaviť outfit, ktorý bude rovnako vhodný do práce v kancelárií ako na večernú párty či návštevu divadla, už nie je nemožné.

Ak sa zameriame na pánske štýly tak si môžeme všimnúť, že medzi tie najrozšírenejšie okrem smart casual patrí formálne oblečenie, business casual, respektíve business smart casual a ležérne oblečenie.

Než si podrobnejšie predstavíme štýl smart casual, pozrime sa aspoň v rýchlosti na ostatné, rozšírené, pánske štýly.

V skratke povedané, sa formálne oblečenie viaže k určitému miestu a udalosti, pri ktorom sa vyžaduje zdieľať jasne zadefinovaný kód obliekania sa. Volíme ho na svadby, plesy, pohreby či pracovné pohovory. Ale toto je naozaj len veľmi rýchle zhrnutie pretože ak by sme si to rozobrali na drobné, zistili by sme, že exituje mnoho ďalších podštýlov a určite sa nepatrí na pohovor či pohreb obliecť rovnako elegantne ako na svadbu, ples, či inú spoločenskú udalosť.

Ďalším štýlom je business smart casual, ktorý je dnes rozšírený na mnohých pracoviskách. Nemusí pozostávať z obleku, mal by si však zachovať formálne prvky ako sako, slušné nohavice a košeľu. Typickou obuvou sú slušné topánky.

Ležérny štýl je pohodlným protikladom formálneho oblečenia a najlepšie ho vystihnú rifle, tričko a tenisky. Ale ozaj rifle a nie tepláky….

Toľko k rýchlemu zhrnutiu, a teraz sa už poďme pozrieť na samotný smart casual.

V tomto modernom štýle by nemali chýbať rifle tmavej farby, rolák, sako a štýlové tenisky či topánky. Nohavice chino, košeľa s potlačou a letecká bunda? Áno, aj to je smart casual.

Tento štýl totižto pozostáva z formálnych a menej formálnych kúskov. Správne zložený smart casual outfit by mal obstáť pri pracovnom stretnutí aj pri večernom rande. Je to mix ležérneho, business casual a niekedy dokonca aj formálneho oblečenia.

Pri pohľade do zrkadla by ste sa v ňom mali cítiť pohodlne a sebaisto. Už samotný názov je mixom minimálne dvoch rôznych štýlov, preto sa nedá jednoznačne povedať, ktoré kúsky sú jeho podstatou. Smart casual môže byť tričko, košeľa aj rolák. Rifle, nohavice chino alebo vychádzkové nohavice. Čo sa týka obuvi, máte k dispozícií celú škálu poltopánok a tenisiek, ktoré by ale mali vyzerať luxusnejšie ako zvyčajne.

Pri smart casual je najdôležitejšie vrstviť oblečenie – pridanie či odobranie vrchnej vrstvy oblečenia je najjednoduchší spôsob, ako váš outfit počas dňa meniť. Sako, ktoré nevyzerá ako súčasť obleku, letecká bunda a pohodlný oversize sveter na gombíky by vám ako majstrovi smart casual nemali v šatníku chýbať.

Dôležitou súčasťou štýlu Smart casual sú práve doplnky. Správne zvolený náramok, náhrdelník či prsteň dodajú outfitu ten správny šmrnc a podčiarknu vašu osobnosť.

S doplnkami z našej dielničky Tete-Art, neurobíte krok vedľa. Prezrite si našu rozmanitú ponuku v našom e-shope.

Váš tím Tete-Art

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCaptcha and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.