Kto je Tete-Art

Kto je Tete-Art?
Ako Tete-Art vzniklo?

Pomerne často dostávame otázky tohto typu. A hoc v našich článkoch na blogu, na našom Facebooku a Instagrame sa toho o nás môžete dozvedieť naozaj veľa, nikdy sme nenapísali taký typický článok s názvom O nás.

Myslím, že teraz po rokoch, dozrel ten správny čas.

Značka Tete-Art zrodila v malom meste uprostred Slovenska v Brezne.
Vznikala tak postupne, nenásilne, veľkou láskou k náušniciam a kolosálnou chuťou tvoriť.
Tak dáko prirodzene a neoficiálne sa zrodila už v roku 2009, kedy som podľahla kúzlu polymérových hmôt a neskôr práci so živicou.

Ešte sme so živicou len tak koketovali, keď prišla ponuka od našej kamarátky aby sme vyrobili náušnice ku folk oblečeniu, ktoré šije.
Zásobila nás prvými folklórnymi materiálmi z ktorých sme mohli čerpať inšpiráciu a tu nastal veľký zlom.

Zamilovali sme sa.

Zamilovali do folklóru.
Farby, krivky, kompozícia….všetko, naprosto všetko nám učarovalo.

Od tejto chvíle sme presne vedeli akou cestou sa bude Tete-Art uberať.

V roku 2013 sme značku oficiálne zaregistrovali a rozhodli sme sa tento ľudový štýl priniesť ľuďom.

Netradične-tradične, tradične-netradične.

Táto krásna slovná prešmyčka nás absolútne vystihuje.
Vo svojej tvorbe sa snažíme tradičné folklórne vzory priniesť ľudom v takej podobe aby sa hodili k moderným, každodenným outfitom i outfitom na špeciálne príležitosti.
Tradičné vzory sa snažíme zachovať v pôvodnej podobe i farebnosti, ale zároveň ich následne vytvárame aj v rôznych veselých, netradičných, pestrofarebných kombináciách.

Tete-Art je značka ručne vyrábaných šperkov a doplnkov zameraná predovšetkým na slovenský folklór, ale nájdete u nás aj vzory zo zahraničia, ktoré nám učarovali. Dnes sú mnohé z nich už virálne a dajú sa nájsť kade tade.
No napriek tomu sme sa rozhodli ich nechať aj v našej ponuke, avšak v popisku pri nich nájdete informáciu, že sa nejedná o slovenský vzor.

Mnohé vzory ktoré v našej ponuke nájdete sú inšpirované pôvodnými slovenskými vzormi. Pár ich je zahraničných a potom je v našom repertoári aj kôpka našich vlastných autorských vzorov inšpirovaných folklórom či vzorov ktoré vznikli na základe spolupráce s iným autorom.

Originál vzoru vždy najskôr ručne nakreslíme, následne graficky spracujeme, reprodukujeme a potom zapracovávame do výslednej podoby šperku či doplnku.

 

Spolupracujeme s tými najlepšími výrobcami a dodávateľmi kvalitných komponentov pričom sme zameraný predovšetkým na chirurgickú oceľ, poprípade na bižutérny kov bez obsahu niklu a olova s ródiovanou úpravou povrchu aby naše výrobky nečernali.

Už na začiatku našej cesty sme videli, že živica je materiál, ktorý má veľmi veľa „múch“, ktoré nám čím ďalej tým viac prekážali.
Preto sme sa pustili do vývoja vlastného materiálu. Podmienkou bolo aby sa v ňom nenachádzali bublinky, nepoškriabal sa, rerozleptal ho parfém, aby bol ľahký, nevadila mu voda a aby škaredo nezožltol tak ako živica.

Po viac ako troch rokoch, po mnohých prebdených nociach plnom študovania, pokusov a omylov, sa nám podarilo nájsť materiál, ktorý po špeciálnych úpravách naše podmienky spĺňa.

V Tete-Art sa stále snažíme napredovať a inovovať.

Veľká časť našej práce sa odohráva na pozadí a zákazník ju nevníma respektíve ju môže vnímať až vo výslednej kvalite výrobku či služby.

Stále hľadáme a komunikujeme s novými dodávateľmi s kvalitnými komponentami, lustrujeme mnohé staré materiály a snažíme sa dostať k ďalším aby sme sa vzdelali v oblasti slovenského folklóru, sledujeme aktuálne módne trendy a snažíme sa načerpať inšpiráciu doslova na každom kroku. Pracujeme na stránke, vytrvalo sa snažíme upravovať náš materiál a zefektívniť čo najviac výrobný proces. Vyhľadávame nové spolupráce vďaka ktorým sa snažíme priniesť naše výrobky aj do kamenných obchodíkov v rôznych kútoch Slovenska. A mnoho, mnoho iného…
Popri tom všetkom sa venujeme predovšetkým našim zákazníkom, ich objednávkam a spoločnej komunikácii. Väčšinu víkendov nás môžete nájsť na rôznych handmade akciách, tradičných rínkoch, festivaloch či jarmokoch.

Na tomto všetkom pracuje tím Tete-Art.

Kto je tím Tete-Art?

Je to tím dvoch spriaznených duší, manželov Tete a Vojtíka ktorý sa absolútne dopĺňajú.

Tete je zakladateľkou značky, a ako kreatívna duša má na starosti všetky tvorivé činnosti ako je dizajnovanie vzorov, grafickú úpravu či fotografovanie výrobkov a ich rozkošné balenia. Začiatok výrobného procesu a teda prvé úpravy materiálu s ktorým Tete-Art pracuje a taktiež koniec výroby, gorálkovanie, čistiace procesy, zalešťovanie a balenie. Spravuje stránku, sociálne siete i predajné galérie na rôznych handmade portáloch.
Prevažne ona komunikuje so zákazníkmi a obchodnými partnermi či niektorými dodávateľmi. Vyhľadáva spolupráce a rôzne handmade akcie a festivaly na ktorých sa počas víkendov so značkou Tete-Art zúčastňujú.
Vedie prevažnú časť administratívy. Vyhľadáva nové materiály na štúdium či inšpiráciu a sleduje aktuálny dopyt a trendy vo svete. Vymýšľa a navrhuje novú kolekciu a udáva smer akým sa Tete-Art bude uberať.
Na starosti má tiež vyhľadávanie kvalitných filmov, seriálov a audiokníh, ktoré sa vedia postarať o to aby im práca šla od ruky. Tím Tete-Art je stále na cestách a Tete je hlavný šofér.

 

Vojtík bol pri samotnom zrode Tete-Art, sprvoti do toho vchádzal postupne kúsok po kúsku, až zrazu do toho všetkého vhupol ani nevedno ako.
Je pokojneší typ ako Tete, ktorá chce všetko hneď a zaraz v štýle už včera bolo neskoro a snaží sa ju krotiť a usmerňovať. Pri udávaní smeru Tete-Art, robí konzultanta a oponenta. Jeho úlohou je priniesť aj iný uhol pohľadu. Taktiež sa venuje komunikácii s niektorými dodávateľmi, vedie účtovníctvo a stará sa o všetky možné aj nemožné technické záležitosti. Predovšetkým má však na starosti hlavný výrobný proces ako i inováciu materiálu a efektivitu výroby.
Na cestách je hlavný navigátor a naprosto dokonalý DJ.

Ak by sme sa v závere, bavili o našich plánoch budúcna, je pre nás dôležité aby sme neostali na mieste. Aby sme sa neustále posúvali vpred, prichádzali s novými kolekciami, novými nápadmi, inovovali výrobu, zlepšovali služby a boli pripravený vždy milo prekvapiť.

Naším heslom je Nebuďte tuctoví, vykročte z radu.
Tak drahí priatelia, nebuďte tuctoví, vykročte z radu a smelo sa porozhliadnite po našej galérii plnej krasotiniek.

tím Tete-Art

1 thoughts on “Kto je Tete-Art

  1. Janka Jevočinová says:

    Dnes v Prešove som navštívila stánok dvoch mladých, milých a inšpiratívnych tvorcov týchto nádherných šperkov, ručne vyrábaných a čo bolo krásne, šperky mali svoj príbeh. Bolo príjemné si s majiteľmi len tak pokecať, ako aj nakúpiť. Ďakujem a obom prajem veľa úspechov. Janka z Prešova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCaptcha and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.