Chirurgická oceľ, jej výhody a starostlivosť

Krasotinky (šperky) z našej dielničky Tete-Art, sú vyrobené prevažne z chirurgickej ocele.
Celá Nová tvár Tete-Art, ktorú sme Vám začali postupne predstavovať v roku 2020 pozostáva z našich autorských, gravírovaných šperkov z nehrdzavejúcej chirurgickej ocele.

Aj pri Starej tvári Tete-Art sme sa sústredili na to, aby všetky náušničky boli zásadne z chirurgickej ocele.

Chirurgická oceľ je moderný materiál, ktorý sa veľmi podobá na striebro. Oproti striebru však oplýva niekoľkými výhodami.
Je tvrdšia a odolnejšia, takže naše kraostinky sa nepoškriabu tak ľahko, ako keby boli z obyčajného bižutérneho kovu, či zo striebra a rozhodne sa pri bežnom používaní, či pádoch nedeformujú a nezlomia.

Naše krasotinky majú svoju vlastnú UV ochranu, ktorá zabraňuje farebným zmenám spôsobeným vplyvom svetla a antikorózny povrch našich šperkov je odolný voči oxidácii a korózii.

Chirurgická oceľ môže mať rôznu povrchovú úpravu. Lesklú, brúsenú či matnú.
V našom repertoári nájdete predovšetkým lesklé krasotinky.
 
S lesklým materiálom sa ťažšie pracuje. Už len keď by sme sa mali rozprávať o samotnom fotografovaní jednotlivých kúskov, je to pekný zaberák, ale sme toho názoru, že naše vzory na lesklom povrchu oveľa viac vyniknú a šperk ako taký pôsobí oveľa honosnejšie.
Chirurgická oceľ je tvrdá, oveľa tvrdšia než rôzne bižutérne zliatiny či striebro. Nie je však taká tvrdá ako titán alebo volfrám, čo v našom prípade považujeme za obrovskú výhodu. Pretože na jednej strane takýto šperk je odolný, no jedná sa o materiál, s ktorým sa v rámci možností ešte stále dá ako tak ľahko pracovať.
 
Naše krasotinky z chirurgickej, nehrdzavejúcej ocele si na rozdiel od šperkov zo striebra alebo zlata nevyžadujú takmer žiadnu údržbu, čistenie či ošetrovanie. Preto si bez zbytočnej námahy môžete užívať ich originalitu, krásu a lesk.
 
Za jeden z najdôležitejších faktorov chirurgickej ocele považujeme to, že je v zásade hypoalergénna.
Je vhodná aj pre tých, ktorí majú alergiu na bižutérne zliatiny, na striebro, či zlato.

V našej ponuke nájdete nielen šperky v štandardnej striebornej farbe, ale i nádhernom rosegold prevedení či v nesmrteľnej čiernej, ktorá sa na šperkoch len tak nevidí. A v pláne sú i iné farebné lakotinky…

Pri takýchto farebných krasotinkách sa netreba báť, že by sa farba bežným nosením šperkov ošúchala.
 
Takéto šperky sa farbia kúpeľom v elektromagnetickej vani čo znamená, že farbivo sa nalepí na povrch pomocou elektromagnetickej sily. Pri výrobe chirurgickej ocele sa nedá zafarbiť samotný materiál ale iba jeho vonkajší povrch. Z toho vyplýva, že farba by mohla časom zmiznúť, no všetko závisí od spôsobu nosenia šperkov.
Aby ste si šperky nepoškodili treba si dať veľký pozor predovšetkým pri návšteve kúpeľov, kedy termálna voda obsahuje síru, ktorá by vaše milované kúsky nenávratne poškodila.
Obyčajná voda z vodovodu či dažďová voda, našim šperkom nevadí, no vo všeobecnosti odporúčame našim zákazníkom, aby sa so šperkami neumývali, neumývali riad a podobne, to jest aby šperky neboli v kontakte so žiadnymi saponátmi a chemikáliami.

A na záver aby ste sa mohli tešiť zo svojich pokladov čo najdlhšie, odporúčame vám dodržiavať pár jednoduchých pravidiel.

  • Šperky odkladajte do šperkovnice, krabičky alebo do hodvábneho či zamatového vrecúška na to určeného, najlepšie každý šperk samostatne.
  • Šperky nevystavujte pôsobeniu chemických látok.
  • Parfém nikdy nedávajte priamo na šperk.
  • Nevystavujte šperky termálnej a morskej vode.
  • Na čistenie používajte špeciálne handričky na šperky či flanelovú látku. Výborná je i špeciálna vata na čistenie striebra a zlata.
  • Na šperky nikdy neuplatňujte hrubú silu.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCaptcha and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.