Rok s Tete-Art

Silvester 2018, čas kedy je Vojtík v nočnej a ja mám čas rozjímať nad uplynulým rokom.
Beriem teda huňatý župan, pohár kvalitného, červeného Tokajského, notebook, Popono a uberám sa do tmavej obývačky.
Presne 300 svetielok na Vianočnom stromčeku, niekoľko sviečok a naše tri mačacie šelmy navodzujú tú správnu, pokojnú atmosféru…

Tak aký teda bol?
Aj dal aj vzal….
Ale viac dal.
Omnoho viac dal!
A ja cítim obrovskú, neopísateľnú vďaku!

Začiatok nášho roka, nebol vyslovene hektický, no bol naozaj perný 🙂

Bývame v podstate pod Chopkom, a tak sa niet čo čudovať, že sme vášnivý lyžiari. Zima 2018 nám priala a nadelila nám nie len mnoho krásnych slnečných dní, ale aj veľa snehu a tak sme sa mohli zatúlať na lyžiach aj mimo zjazdovky a užiť si parádny freeride.

Nikde nikto, len vy, kopa snehu od ktorého sa odrážajú slnečné lúče. Vôkol ticho ktoré narúša len svištiaci vietor a hrany vašich lyží rozrážajúce sneh.
Rýchlosť, adrenalín.
To je to pravé makové!
Po takýchto lyžovačkách ktoré sme si dopriali doobeda, niekoľko krát do týždňa, sme sa vždy vracali domov vyčistenou hlavou, plný elánu a chuti do práce a tak nám šli Vaše zákazky od ruky.

Už od februára sme náš čas museli opäť trošku prerozdeliť, začali sme chodiť do tanečnej. Čakala nás veľká udalosť a ani jeden z nás nevedel tancovať spoločenské tance. Vôbec. Ani trošku a tak sme sa do toho vrhli s plnou vervou 😉
Do toho začali aj trhy a handmade akcie ktoré sme vo februári úspešne odštartovali vo Zvolene na Dňoch šperku.
Čoraz rýchlejšie náš rok prestával byť perný a stával sa hektickým. To je niečo čo dobre poznáme už z predošlých rokov, takže don´t panic, don´t stress 🙂

V marci sme pracovne navštívili Malacky a niekoľko krát Bratislavu. Ešte stále sme lyžovali a chodili do tanečnej.

No ani sme sa nenazdali a bol tu apríl, veľký to mesiac.

Panika a stres nastúpili v plnej miere. Už žiadne lyžovačky ani trhy.
Miesto toho tanečná, vaše objednávky, dopĺňanie skladu, zásobovanie veľkoobchodných partnerov a…..
A ešte jeden výlet do Košíc, kde sme si užili krásny deň plný smiechu a lásky, deň ktorý sme strávili na takzvanom Rande fotení v botanickej záhrade.

A už týždeň na to prišiel ten deň.

Ten najväčší deň.

Náš deň!
Aký bol?
Jednoducho čarovný!

Joooj dalo by sa o ňom mnohé povedať, ale je to na samostatný článok. Ak by ste si radi prečítali aj taký dajte nám vedieť, podelíme sa s vami o túto našu kúzelnú etapu.

Ako to už býva, tak ako rok dal, tak aj vzal 🙁
Pár dní po našej svadbe sme sa vrátili do starých koľají.
Náš pracovný kalendár sa plnil zo dňa na deň čoraz rýchlejšie, času na čokoľvek okrem Tete-Art rapídne ubúdalo a my sme museli pristúpiť k radikálnemu rozhodnutiu, ktorému sme sa dlho vyhýbali.
Naša Rubby musela ísť preč. Už sme jej nedokázali venovať toľko času, koľko by potrebovala a koľko by si zaslúžila.

Bolo to mimoriadne ťažké rozhodnutie, veľmi nám to trhalo srdce. No bolo správne, predovšetkým pre Rubby správne a to bolo to najdôležitejšie.
Podarilo sa nám nájsť jej domácnosť kde po psíkovi veľmi túžili. Milujúcu rodinu s dvoma staršími deťmi, a rodičmi ktorý na ňu budú mať dostatok času.

Toto smutné, zaslzené obdobie sa nám podarilo prekonať vďaka naším trom mačacím šelmám. Tečka, Salazar a Varvara. Naše tri absolútne magické chlpaté “huňe“, ktoré sú sebestačné a často ani nevieme, že ich máme, no vždy keď treba tak vám zdvihnú náladu, alebo nervy 🙂

Sú to veľký pomocníci a jednoznačne sú neoddeliteľnou súčasťou nášho tímu.

Na svadobnú cestu nám čas veru neostal a keďže sme si vysnívali plavbu po fjordoch, tak bude čo to treba aj pošetriť.
Mladomanželia sa však rozhodli, že sa idú ešte trošku vyvenčiť a podarilo sa nám tak užiť si jeden parádny večer na retro majálese ktorý organizoval Fáber dance school.

Bol to veľmi pekný večer. Užili sme si program v podobe naozaj vynikajúcich tanečných predstavení, skvelú večeru a veľa, veľa sme tancovali, pričom nás celým večerom sprevádzal Big Band.

A čo bolo potom?

Potom sme sa už naozaj plnou vervou vrhli do Tete-Art.
V máji sa pre nás začína hlavná trhová sezóna. Opäť sme pracovne navštívili Bratislavu, Nitru či Žilinu.
Nájsť ste nás mohli aj na Myjave, vo Východnej a v Detve.
Ani sme sa nenazdali a bola polka júla.
Toto bývajú celkom náročné mesiace, kedy proste nestíhate ísť ani na kávu niekam von. Treba naozaj dobre zásobiť sklad aby ste mali na akciách dobrý výber. Tiež treba pravidelne zásobovať aj obchodíky kde sa naše kúsky dajú kúpiť.

Niektoré naše vybrané výrobky môžete kúpiť počas celého roka v Banskej Bystrici a v Košiciach. A od jari do jesene aj na Salaši Zbojská.
Veľa sa vyrába na svadby či už pre nevesty samotné a ich ženíchov, pre svadobných rodičov, pre družičky i svedkov či pre hostí.

A tiež sa sem tam ozvú firmy, ktoré berú kúsky z našej dielničky pre svojich VIP klientov.

Po tomto všetkom sa nám zažiadalo dobiť trošku baterky a tak sme na týždeň odmašírovali spoznávať Prahu kde sme v našich outfitoch, ktoré su pre nás dvoch úplne bežné, boli veľkou atrakciou pre turistov. Väčšina z nich také niečo ešte nevidela…

Praha bola nádherná, veľa sme chodili a spoznávali, ale žiadalo sa nám ešte trošku adrenalínu a zábavy iného druhu a tam si po návrate odbehli ešte do Poľska kde sa nachádza zábavný park Energylandia. Extrémne horské dráhy, to je také naše 🙂 Tohto roku tam postavili novú, Mega coaster Hyperion, to sme si proste nemohli nechať ujsť.

Neďaleko Zatora kde sa Eergylandia nachádza je aj Krakov, ktorý sme navštívili nasledujúci deň.
Hlavičky vyfúkané a endorfíny nabité na plno sa postarali o to že po návrate sme sa opäť mohli venovať nášmu milovanému Tete-Art.

Od začiatku augusta nás totižto čakali akcie v Roháčoch a potom v Hrušove. Pomedzi to sme sa venovali našej stránke. Tento rok sme celkovo veľa pracovali takzvane na pozadí. Síce sme pridali aj niekoľko nových vzorov, ale zamerali sme sa predovšetkým zveľadenie našej stránky, ale aj našej Sashe a Fler galérie.

Sashe prišlo s novou možnosťou kategorizácie či takzvaných variánt jednotlivých výrobkov, ktoré vám uľahčia nákup. Toto bol od Sashe naozaj skvelý ťah a veľmi sme ho uvítali, no pre nás na začiatku znamenal, prerobiť úplne každý jeden popis ku každému výrobku. Pri tom množstve ktoré my ponúkame, to dalo naozaj zabrať.

 

Počas toho ako sme prerábali Sashe a z časti aj našu stránku sme sa rozhodli zredukovať značné množstvo vzorov ktoré boli v ponuke postupne od roku 2013. A ponechali sme tie najobľúbenejšie, či tie o ktorých sa domnievame, že majú potenciál a radi by sme sa k nim v budúcnosti ešte vrátili. Mená starých vzorov sa budú “recyklovať“ a postupne, podľa toho aké meno sa nám bude ku ktorému vzoru hodiť, ich budú dostávať naše novinky, ktoré pre vás chystáme.

V roku 2018 sme sa zamerali aj na nové produktové fotografie, ktoré postupne dostanú všetky naše krasotinky.

Obnovili sme aj našu outfitovú tradíciu, kde vytvárame outfity na rôzne príležitosti ale aj na každodenné nosenie s použitím našich folk šperkov a doplnkov.
Snažíme sa vás tak inšpirovať a ukázať vám, ako krásne sa folklór dá začleniť do každodenného života. Aké to vie byť krásne, sexy a šik. Tieto outfity pravidelne zverejňujeme na našom Instragrame a Facebooku.

Na konci augusta bolo počasie ešte stále krásne nám sa zacnelo za Prahou.
Nuž čo vám poviem, Praha je obrovská, krásna a je tam toho na spoznávanie naozaj veľa a tak sme nelenili, obuli túlavé topánky a hybáj ho na 10 dní za hranice k tým našim českým bratom.

Po návrate počas septembra a októbra nás postupne čakali podujatia v Topoľčiankach a Pezinku.

Pezinok patrí medzi miesta ktoré sme tento rok navštívili pracovne po prvý krát. Pezinské vinobranie je akcia na naozaj vysokej úrovni a veľmi sa nám tam páčilo. Zároveň sme tu ale dostali dobrú “facku“. Na miestach kde zvykne bývať dobré zabezpečenie, SBS či sú tam kamery alebo niektorý z našich susedov ostávajú spať v stánku, tak na noc stánok nebalíme. Tento krát sa nám to však stalo osudovým. Hoc sme mali stánok zaklincovaný a zároveň na ňom upevnené 4 ťažké závažia, tak to nepomohlo. V noci prišla obrovská výchrica, obrovská a stánok nám odfúklo, roztrhalo plachty a polámalo niektoré jeho časti. Prevrátilo aj náš ťažký kaskádový, drevený stojan, aj všetky výstavné nástenky. A samozrejme všetky drobnosti ktoré sa neoplatí kradnúť, no pri výrobe sú dvôležité ostali v stánku, tie boli rozfrckané cez pol ulice. Aby toho nebolo málo tak to nebola len výchrica, to bola výchrica spoločne s lejakom. Takže všetko bolo mokré, zablatené, špinavé.
Myslím, že vo chvíli keď sme to ráno zbadali nám obom srdce vynechalo jeden úder…
Vonku zima a dážď. A ja šatočky a opätky a dáždnik a jednou rukou ratovať čo sa dá. Vojtík bol na tom trochu lepšie ten mal aspoň nepremokavú bundu.
Veľmi sme však vďačný jednému nášmu “kolegovi“ ktorý nocoval vo svojom stánku obďaleč a keď sa strhlo toto peklo, tak neratoval len svoj stánok, ale išiel zachraňovať aj tie ďalšie. Keby nám zo stánku nestrhol plachty tak by ho polámalo na kúsky…
A dáky neznámy hrdina, dokonca zhabal deku, čo sme mali v stánku a celý ten náš bodrel na chodníku ňou prikryl, čím nám zachránil obrovskú časť vecí, pretože deka zabránila tomu aby nám ich dážď zničil.
Na počudovanie, ostali sme veľmi prekvapený ako rýchlo sa nám podarilo všetko dať doporiadku a vlastne okrem stánku sme vďaka našim hrdinom o nič neprišli. Postupne sme všetko poriadili a vysušili. Mohlo to všetko dopadnúť oveľa horšie.
Z odstupom času ľutujeme len to, že sme si tú pohromu neodfotili 🙂

Na konci septembra, nás čakalo jedno veľké dobrodružstvo.

Vyliezli sme na Lomnický štít.

Nie nevyviezli sme sa lanovkou, vyliezli sme to pekne krásne po svojich. Bolo až k neuvereniu aké úžasné počasie sme vychytali. Slnečno a veľmi teplo. Pár dní potom ako sme tam boli my sa počasie zopsulo a napadla hora snehu…

Úžasným zážitkom bolo, že sme videli Vidmo.

Vidmo je kruhová dúha a objavuje sa zriedkavo. Dokonca tak zriedkavo, že mnohý turisti a horolezci čo chodia po horách celý život nevideli Vidmo ani raz. Nám sa podarilo vidieť za tento náš výstup hneď dve. Prvé sme videli na Lomnickom štíte, hneď po výstupe a druhé asi tak v polovici zostupu.

Toto je Vidmo alebo takzvaná Glória.
Medzi horolezcami dodnes traduje povera, že: Prvé uvidenie glorioly – hory ťa vítajú. Znamená šťastie v horách. Druhé – hory ťa varujú. Znamená nebezpečie smrti v horách. Tretie – hory ťa milujú. Znamená, že je prekonané nebezpečie, dotyčný sa zaradil medzi skúsených znalcov hôr a podnikanie v horách bude úspešné. Kto vidmo trikrát uvidí, v horách nezomrie.

Nám ho teda treba vidieť ešte raz…
Po návrate domov ma čakalo veľmi nemilé prekvapenie…Podcenila som horské slnko a takto luxusne som si spálila chrbát a ruky. Nuž čo, za sprostosť sa platí…

Hneď na začiatku októbra sme zavýtali aj do Mošoviec a následne sme sa opäť vrátili do Prahy, ale tento krát už pracovne, kde nás zavolali na povestný Prague market.

V novembri sme opäť raz navštívili Zvolen. A keďže nás čakal naozaj náročný december, tak sme sa opäť zahrabali v našej dielničke a pilne vyrábali.

V minulom roku sme sa rozhodli zapojiť aj do celosvetovej kampane Black Friday, ktorá prebiehala na našej stránke a Facebooku. Dlho sme dumali či sa do takéhoto niečoho zapojiť či nie. Predsa len Black Friday v našich očiach nemá veľmi dobrú povesť a nie sme s ním veľmi stotožnený.

Napriek tomu sme sa však rozhodli, že to skúsime a nastavili sme si vlastné podmienky. Vyskúšali sme a hoc mala kampaň úspech, tak sme sa rozhodli, že budúci rok sa jej už účastniť nebudeme. No miesto toho budeme mať pre vás iné prekvapko a snáď aj lepšie ako je nieaký Black Friday.

V novembri sme sa povenovali aj malej zmene výstavného priestoru.
Miesto tohto (toto neje finálna fotka, vždy sme mali krajšie a čistejšie):

Naším cieľom bolo sa čo najviac priblížiť tomu ako vypadá náš výstavno-predajný priestor keď sa nachádzame na akciách v Malackách. Elegantný v rámci možností, taký aby sa dal rýchlejšie postaviť aj zbaliť a taký kde by sme mali dostatok odkladacieho priestoru.
Myslím, že sa nám to celkom podarilo.
Čo vy na to? Páči sa vám?

December sme odštartovali vianočnými trhmi v Starej Ľubovni, následne sme boli v Bratislave v Starej tržnici a potom aj na handmade víkende v Inchebe. Medzi tým sme boli ešte pracovne pozvaný súkromnú vianočnú akciu pre SPP.

Popri tom sme opäť darovali naše krasotinky do niekoľkých tombol a zapojili sme sa tak ako aj v roku 2017 do aukcie Ďakujeme.sk

Vianoce nám s pracovného hľadiska teraz nevyšli úplne najlepšie, pretože posledný termín na odoslanie vašich darčekov bolo už 20.12. a tak to bolo miestami o “držku“, ale zvládli sme to a všetky zásielky k vám prišli na čas. Z čoho sa naozaj nesmierne tešíme!

Z osobného hľadiska však musím uznať, že Vianoce tohto roku vyšli naozaj perfektne. Už sa ani nepamätám kedy naposledy sme mali pred Vianocami dostatok času na to aby sme si všetko pekne pripravili a užili si tú pravú Vianočnú pohodu.
Pre mňa sú totižto Vianoce tým najkrajším obdobím, sú čarovné a ja sa na ne teším ako malé decko. Milujem Vianoce.

Som však aj vorkoholik a trošku som a obávala, že hoc Vianoce naozaj milujem, tak som si už za tie roky odvykla od toľkého nič nerobenia.
Čo ja vlastne budem celý ten čas robiť? Predstava len tak sedieť pre telkou a mať nezamestnané ruky je pre mňa pomerne frustrujúca a tak sme trošku vyrábali, ale hlavne veľa, veľa vymýšľali aké budú naše ďalšie kroky v našej dielničke Tete-Art v roku 2019.

Júúj mnoho sme toho vymysleli a naplánovali, držte nám palce aby sme to všetko stihli. Pretože čím som staršia tým viac má pocit, že ten čas neskutočne rýchlo uteká ba priam beží a miestami skáče míľovými skokmi. Ani neviem ako a rok 2018 je fuč….

PS: áno bol plán tento náš najdlhší článok roka uverejniť 1.1. 2019 ale nestihla som ho na Silvestra dokončiť a prvý deň v roku sme si nemohli nechať ujsť famózny freeride na južnej strane Chopku.
No čo vám poviem, je to proste naša neresť!
Váš tím Tete-Art

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site is protected by reCaptcha and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.